جلسه توجیهی رویداد تانا در مرکز نوآوری اداره کل فنی و حرفه ای استان قم/ بازدید مدیر عامل خانه خلاق و نوآوری اشراق از این مرکز

08 بهمن 1401
test
جلسه توجیهی رویداد تانا در مرکز نوآوری اداره کل فنی و حرفه ای استان قم/ بازدید مدیر عامل خانه خلاق و نوآوری اشراق از این مرکز
08 بهمن 1401

به گزارش روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری اشراق، جلسه توجیهی رویداد تانا با مرکز نوآوری اداره کل فنی و حرفه ای استان قم با حضور حجت الاسلام والمسلمین #قطبی مدیر عامل خانه خلاق و نوآوری اشراق و حسن پور مدیر مرکز نوآوری این اداره کل برگزار شد.

رویداد تانا چیست؟

در این رویداد ابتدا با هم‌فکری و مطالعات میدانی، نیازها و چالش‌های نهادها و بنگاه‌های اداری و اقتصادی استان شناسایی شده و در قالب فرمت استاندارد در اختیار شرکت‌ها و مراکز رشد و شتابدهی و زیست بوم نوآوری و فناوری استان قرار داده خواهد شد تا مراکزی که راه‌حل و روش رفع نیاز در قالب مدل‌های فناورانه در اختیار دارند و یا طرحی برای رفع آن می‌توانند رقم بزنند در رویداد مشارکت کنند تا با عقد تفاهم و قرارداد و با حمایت‌های علمی و مدیریتی استان، فرایند حل مساله و تامین نیازهای فناورانه صورت پذیرد.


نهادها و بنگاه‌های متقاضی‌، باید با تبیین دقیق نیاز و چالش سازمان و دستگاه متبوع و ارسال آن به دبیرخانه رویداد، در ارزیابی و تعیین مراکز و ایده‌های ارائه شده به رویداد با دبیرخانه همکاری نمایند.


در این رویداد به دنبال آن هستیم که ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه به صورت مستقیم در راستای حل یک چالش یا رفع یک نیاز واقعی قرار بگیرند و یک درخواست کننده واقعی برای به کار گرفتن آن نوآوری اعلام نیاز کند.

نهادهای اعلام کننده‌ی نیاز باید ثابت کنند که آنچه شناسایی کرده‌اند اولاً یک نیاز واقعی است و ثانیاً برای به‌کار گرفتن راه حل آن نیاز آمادگی و ظرفیت مناسبی در اختیار دارند. بر این اساس انتظار می‌رود نهادهای محترم نسبت به تشخیص درست نیاز و تبیین ظرفیت کاربست راه حل‌ها اقدامات منطقی و عالمانه‌ای انجام دهند.


وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین پارک علم و فناوری استان قم همه تلاش خود را به‌ کار خواهند گرفت تا ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه در مسیر حل مشکلات و رفع نیازهای واقعی استان قرار بگیرد و حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ملّی و استانی برای تحقق این گونه نوآوری‌ها به کار گرفته شود.

دبیرخانه و کارگزاری رویداد تانا در استان قم با خانه خلاق و نوآوری اشراق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است.

معرفی اجمالی خانه خلاق و نوآوری اشراق

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مسیر توسعه فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و به منظور شناسایی، حمایت و شبکه سازی خلاقیت‌ها و نوآوری‌های فرهنگی، مبادرت به تأسیس خانه خلاق و نوآوری اشراق نموده است.

در این خانه، ایده‌های خلاق و نوآورانه که قابلیت ترویج ارزش‌های فرهنگی به صورت تاب‌آور را داشته باشد پذیرش شده و از طریق حمایت‌های آموزشی، مشاوره‌ای، امکاناتی و مادی سعی می‌شود شرایطی فراهم آید که ایده‌های پذیرش شده به بلوغ رسیده و بتوانند در قامت یک خدمت یا محصول فرهنگی در گستره‌ی جامعه‌ی اسلامی زمینه ساز نشر و توسعه ارزش‌های فرهنگی و دینی بشوند.

پایان خبر/

توجیهی
رویداد تانا
استان قم
تانا
توسعه زیست بوم
تانا چیست
اهداف تانا
سازمان های خلاق
نوآور
خانه خلاقیت
نوآوری
اشراق
دفترتبلیغات اسلامی
حوزه علمیه قم
قطبی
دیدگاه‌ها
logo
آفتاب موفقیت اینجا طلوع می‌کند
110 54 311 025 675 55 311 025
5159 206 0993 noavari@dte.ir
قم، میدان روح‌الله، معلم 10 ، فرعی 3
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به "خانه خلاق و نوآوری اشراق" می‌باشد.