درباره ما

آشنایی با خانه خلاق

مأموریت: طراحی، توسعه و کاربست فناوری‌های فرهنگی

در خانه خلاق و نوآوری اشراق، ایده‌های خلاق و نوآورانه که قابلیت ترویج ارزش‌های فرهنگی به صورت تاب‌آور را داشته باشند پذیرش شده و از طریق حمایت‌های آموزشی، مشاوره‌ای، امکاناتی و مادی شرایطی فراهم می؜آید که ایده‌ها به بلوغ رسیده و بتوانند در قامت یک خدمت یا محصول فرهنگی در گستره‌ی جامعه‌ی اسلامی زمینه‌ساز نشر و توسعه ارزش‌های فرهنگی و دینی بشوند. این مرکز در زمینه‌ توسعه توانِ ایده؜پردازان و فناوران فرهنگی، کوشش‌های متعددی خواهد داشت و با در اختیار گذاشتن برخی امکانات و مشاوره و آموزش و ایجاد ارتباط و تعاملات اداری و حقوقی، رشد فناوران فرهنگی را فراهم خواهد آورد.

عرصه‌ها

عرصه؜‌ها و زمینه‌؜های قابل پذیرش در خانه خلاق و نوآوری اشراق عبارتند از:


فضای مجازی و صنایع دیجیتال،میدان بسیار وسیع و بزرگی است که می توانند کسب و کار های محتلف و متنوعی را در خود جای دهد. هرایده و کسب کاری که در حوزه فضای مجازی و دیجیتال بتواند ارزش های فرهنگی به وجود بیاورد می تواند در این مرکز پذیرش شود.

فضای مجازی و صنایع دیجیتال،میدان بسیار وسیع و بزرگی است که می توانند کسب و کار های محتلف و متنوعی را در خود جای دهد. هرایده و کسب کاری که در حوزه فضای مجازی و دیجیتال بتواند ارزش های فرهنگی به وجود بیاورد می تواند در این مرکز پذیرش شود.

فضای مجازی و صنایع دیجیتال،میدان بسیار وسیع و بزرگی است که می توانند کسب و کار های محتلف و متنوعی را در خود جای دهد. هرایده و کسب کاری که در حوزه فضای مجازی و دیجیتال بتواند ارزش های فرهنگی به وجود بیاورد می تواند در این مرکز پذیرش شود.

فضای مجازی و صنایع دیجیتال،میدان بسیار وسیع و بزرگی است که می توانند کسب و کار های محتلف و متنوعی را در خود جای دهد. هرایده و کسب کاری که در حوزه فضای مجازی و دیجیتال بتواند ارزش های فرهنگی به وجود بیاورد می تواند در این مرکز پذیرش شود.

خدمات

برخی خدمات این مرکز عبارتند از:

1
آموزش حضوری و غیرحضوری
2
مشاوره
3
منتورینگ
4
فضای اشتراکی برای استقرار
5
خدمات فنی-ارتباطی و اینترنت، هاستینگ و...
6
کمک به مطالعات بازار
7
خدمات فنی-ارتباطی و اینترنت،خدمات حقوقی-اداری
8
استودیو صوت و تصویر
9
سالن همایش و کنفرانس اشتراکی
10
فن‌بازار و جذب سرمایه‌گذار
11
ارتباط و معرفی به بانک و صندوق سرمایه‌گذاری
12
تجربه نوردی و تورهای فناورانه
13
رویدادهای آموزشی-تمرینی
14
جذب اسپین‌آف و شرکت‌های زایشی
15
جذب خدمات برون‌سپاری و فرصت برابر
16
خدمات حوزه رسانه و خبر و اطلاع‌رسانی اخبار فناوری فرهنگی کشور
17
کمک به دریافت گواهی و سرتیفیکیت‌های ملی و بین‌المللی
18
کراودفاندینگ و جمع‌سپاری مالی، فیوچر و ...
19
خدمات فریلنسینگ و سرویس‌های آزادکاری
20
خدمات رنکینگ و اعتباربخشی

حوزه‌های مورد حمایت صنایع خلاق

بازی ویدیویی و موبایلی
انیمیشن و فیلم
پی‌نمایی (کمیک استریپ)
بازی، اسباب‌بازی و سرگرمی
واقعیت افزوده، مجازی، ترکیبی
رسانه‌های صوتی و تصویری
آموزش، یادگیری، اشتغال
طراحی، معماری و ساختمان
صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی
هنرهای تجسمی و نمایشی
کتاب، تولید محتوا، چاپ و نشر
تولید محتوای صوتی و تصویری
مد و پوشاک
گیاهان دارویی و طب سنتی
خدمات فناوری اطلاعات
فروشگاه و نمایشگاه
ملزومات پزشکی و تجهیزات توانبخشی
خدمات شهری و منزل
حمل و نقل و جابجایی
سلامت و سبک زندگی
مشاوره خدمات کسب و کار
مالی، سرمایه‌گذاری، بیمه
تبلیغات و بازاریابی
خوراک و نوشیدنی
محیط زیست و انرژی
گیاهان، کشاورزی، دامپزشکی
خدمات زیرساخت توسعه کسب‌وکار صنایع خلاق
سایر صنایع خلاق و فرهنگی

ارکان مرکز


مرجع یادگیری و توسعه توان

یاددهی و یادگیری یک اصل ثابت و مسلّم در توسعه علم و فناوری و کاربست آن محسوب می‌شود. همه پیشرفت‌ها و دستاوردهای بشر مرهون یادگیری است و یکی از مهم‌ترین رهنمودهای آسمانی و الهی به بشریّت نیز تشویق به آموختن است. مدرسه فناوری فانوس وظیفه خود می‌داند زمینه یادگیری و آموختن را فراهم ساخته و پل ارتباط میان یاددهی و یادگیری شده و ظرفیت‌های خلاقیت و نوآوری را در حوزه فرهنگ و امور فرهنگی به وجود بیاورد. هدف اصلی این مدرسه مرجعیت در یادگیری و توسعه توان در حوزه صنایع خلاق و فناوری‌های فرهنگی است به گونه‌ای که افراد متقاضی بتوانند نیازهای دانشی و مهارتی خود را در این مدرسه فرا بگیرند و قدم به قدم تا بلندای موفقیت به پیش بروند و آفتاب موفقیت بر سر آنها بتابد.
روش مرسوم در این مدرسه، آموزش بر پایه صوت و تصویر در قالب ویدئو، پادکست و موشن و رسانه‌های مشابه می‌باشد و تلاش می‌کند ظرفیت بیست و چهار ساعته برای فراگیری به وجود بیاورد.
از هر جای دنیا و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید دانشجوی مدرسه فناوری فانوس باشید و آنچه لازم دارید را در این مدرسه فرابگیرید.
مدرسه فناوری فانوس در عرصه‌های نگرشی، دانشی، مهارتی و تمرین و تجربه ورود کرده و زمینه فراگیری را فراهم خواهد ساخت.
مدرسه فناوری فانوس امکانات آموزشی در سرفصل‌های مورد نیاز تیم‌های نوپا و شرکت‌های خلاق را به صورت مجازی برای همه مخاطبان خود در اپلیکیشن مدرسه فناوری فانوس ارائه می‌دهد.
در مدرسه فناوری فانوس آموزش‌های نوآورانه در موضوعات متعددی از جمله آشنایی با اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری‌های فرهنگی، یادگیری فرآیند تبدیل مفهوم ایده به خلق محصول و خدمت فرهنگی، مهارت‌های کاربردی و تجاری‌سازی ایده‌های فرهنگی و ... به فعالان و فناوران فرهنگی ارائه می‌گردد.
گواهی دوره‌های این مدرسه از طریق دانشگاه حضرت باقرالعلوم علیه‌السلام صادر می‌شود و قابل ترجمه برای دانشگاه‌های خارج از کشور نیز می‌باشد.


قدم‌گاه ایده‌پردازی و نوآوری

رویدادهای دوره‌ای که به منظور تمرین و تجربه ایده‌ورزی و تیم‌سازی در موضوعات مختلف تکرار می‌شود و علاقه‌مندان به حوزه فناوری فرهنگی و صنایع نرم و خلاق می‌توانند در آنها شرکت کرده و با تمرین و تکرار فعالیت‌ها نسبت به ایده‌ورزی، تجربه بیشتری به دست بیاورند.
این رویداد، تقاطع مساله‌محوری و ایده‌مداری به شمار می‌رود و در آن تلاش می‌شود مسأله و چالش‌های عرصه فرهنگ لایه‌برداری شده و به استخراج ایده‌های استارت‌آپی نزدیک شود و از سوی دیگر با آماده‌سازی ذهن علاقه‌مندان و ایده‌ورزان، زمینه اکتشاف ایده‌های نوآورانه فراهم آید تا بدین صورت ایده‌های استحصالی در مدار حل مسأله‌ها و چالش‌های فرهنگی قرار بگیرند.
در این رویدادها که به طور معمول در موضوعات متعدد تکرار خواهد شد در طول رویداد مراحل تبیین چالش و مسأله، ایده‌ورزی، تیم‌سازی، تنظیم نسخه صفر بوم کسب و کار، روش ارائه و معرفی ایده و آموزش‌های لازم به اجرا در خواهد آمد.
علاقه‌مندان و فناوران فرهنگی می‌توانند به کرّات در این رویدادها شرکت کرده و ایده‌های خود را بارور سازند. ایده‌های دارای ارزش نوآوری مورد تقدیر واقع خواهد شد.
ایده‌های دارای ارزش نوآوری و تاب‌آوری در قالب تیم‌ایده جهت پذیرش به شتاب دهنده سه دال معرفی خواهند شد.


رشد و شتاب‌دهی فناوری‌های فرهنگی

در شتاب دهنده سه‌دال تیم‌های دارای ایده نوآورانه، پذیرش و برای رشد، میزبانی و شتابدهی خواهند شد، خدمات علمی، فنی، و اعتباری مورد نیاز تیم‌ها در اختیار ایشان قرار داده شده و به صورت روشمند و دقیق تیم‌ها هدایت می‌شوند تا بتوانند در قامت شرکت خلاق و دانش بنیان و به صورت رسمی به تولید محصول و ارائه خدمات خلاقانه مبادرت بورزند. مبداء دریافت ایده، سامانه اشراق) Noavari.dte.ir (است که افراد متقاضی می‌توانند با مراجعه به این سامانه ایده و تیم خود را ثبت نمایند.
پس از ثبت ایده، از طریق مربی‌گری و تعامل مشاوره‌ای، ایده‌ها برای شرکت در مرحله داوری آماده خواهند شد و سپس با تشکیل جلسه داوری و ارزیابی تیم و ایده‌ی ارائه شده در صورت کسب امتیاز لازم، تیم متقاضی پذیرش خواهد شد.

مراحل و فرایند میزبانی و رشد در شتاب‌دهنده سه‌دال
الف: دهلیز خلاقیت

تیم‌ایده‌هایی که دارای ایده‌ی خلاقانه‌ای در عرصه صنایع خلاق و فرهنگی باشند در دهلیز خلاقیت پذیرش خواهند شد.
تیم ایده‌ها در دهلیز خلاقیت در یک محیط عمومی – آموزشی حداکثر به مدت چهار ماه مستقر شده و ضمن دریافت آموزش و مشاوره و خدمات اولیه، نسبت به تنظیم بوم کسب و کار خود اقدام خواهند نمود.

ب: دالان نوآوری

تیم-ایده پس از این که مدل کسب و کار خود را بصورت دقیق و روش‌مند تنظیم کرده و به تایید هیات داوران برساند به عنوان هسته فناور شناخته و پذیرش خواهد شد.
هسته‌های فناور در دالان نوآوری در فضای اشتراکیِ مرکز مستقر شده و خدمات اختصاصی و تخصّصی دریافت خواهند کرد. در صورتی که متقاضی پذیرش در مرکز از همان ابتدا بوم کسب و کار تهیه کرده باشد و به تایید هیات داوران برسد میتواند در مرحله‌ی "ب" و در قالب هسته فناور پذیرش شود.
در این مرحله که حداکثر شش ماه خواهد بود هسته‌های فناور با مساعدت منتورها و مشاورین تخصّصی مبادرت به تدوین و تکمیل بیزینس‌پلن و نقشه و طرح تجاری خود خواهند پرداخت.
در طرح تجاری پاسخ‌های کامل و عمیق به پرسش‌های اساسی در حوزه کسب و کار داده شده و در سناریوهای چندگانه وضعیت‌های مطلوب، متوسط و نامطلوبِ مسیرحرکت اقتصادی شرکت را تعیین می‌کند.
انجام مطالعات و کشف اطلاعات و آمارهای مورد نیاز برای تکمیل طرح تجاری زیر نظر کارشناسان تخصّصی و منتورها به صورت مرتبط انجام گرفته و طرح تجاری به گونه‌ای باید تنظیم شده باشد که همه جوانب اقتصادی، تجاری، ارزش‌های فرهنگی، بهره‌بردار و... به صورت کامل و دقیق روشن شده و شاخص‌های طرح تجاری را بصورت کامل به دست آورده باشد.

ج: درگاه کسب و کار

هسته فناور پس از این که طرح طرح تجاری خود را تکمیل و به تایید داوران برساند به عنوان واحد فناور شناخته شده و در درگاه کسب و کار مورد پذیرش واقع خواهد شد.
در این مرحله واحدهای فناور ضمن استقرار کامل در خانه خلاق و نوآوری مبادرت به طراحی و ارائه اولیه محصول یا خدمات خود خواهند نمود. هم زمان واحد فناور تلاش می¬کند شخصیت حقوقی خود را کامل کرده و اسناد بالادستی و چشم انداز و هویت او کامل شوند. طراحی و استقرار سامانه ارتباط با مشتریان، طراحی و استقرار سایت و صفحات و پایگاه¬های مجازی، قراردادهای حقوقی و تعیین و... از جمله مواردی است که در این مرحله انجام خواهدگرفت.
در این مرحله می‌بایست شرکت برای ادامه و توسعه فعالیت‌های خود سرمایه‌گذار جذب کند. خانه خلاق و نوآوری اشراق درحوزه ارتباط با صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران حوزه‌های فناوری اقدام کرده و زمینه جذب سرمایه را فراهم خواهد ساخت.


شبکه ارتباطی و تجاری‌سازی

خانه خلاق و نوآوری اشراق به عنوان مبادی رسمی و با مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، متقاضیان دریافت اعتبارنامه شرکت خلاق را از سراسر کشور پذیرش کرده و می‌کوشد با رشد و شتاب؜دهی موسّسات و شرکت‌های متقاضی، شرایطی فراهم آورد تا در اسرع وقت این شرکت‌ها اعتبارنامه شرکت خلاق را دریافت نمایند.
موسّسات، مراکز و شرکت‌های رسمی که در حوزه فرهنگ و صنایع خلاق، فعالیت نوآورانه داشته باشند می‌توانند اعتبارنامه شرکت خلاق دریافت نمایند.
شرکت‌های متقاضی پس از تایید توسط هیات داوران خانه خلاق و نوآوری اشراق، از طریق ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق، اعتبارنامه شرکت خلاق دریافت خواهند کرد.
شرکت‌هایی که از این طریق اعتبارنامه خلاق دریافت نمایند علاوه بر دریافت خدمات و امتیازات مصوب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میتوانند از برخی خدمات فراگیر خانه خلاق و نوآوری اشراق از قبیل: مطالعات تکمیلی، اعتبار معنوی، خدمات اسپن‌آف، خدمات و طرح‌های آرندی و... بهره بگیرد.
شرکت هایی که اعتبارنامه شرکت خلاق دریافت کنند در شبکه ملّی فناوران فرهنگی عضو شده و خانه خلاق و نوآوری اشراق می؜‌کوشد با ایجاد ارتباط با سازمان‌؜ها و نهادهای رسمی و عمومی در سطح کشور نسبت به جذب بلوک اول مشتریان و جذب سرمایه و سرمایه‌گذار تلاش کرده و برای آنها شرایط رشد و مقیاس پذیری بالایی به وجود بیاورد.
تبادل فناوری؜‌های فرهنگی و خلاق از اولویت؜‌های خانه خلاق و نوآوری اشراق محسوب می‌؜شود که در قالب سامانه هوشمند و تعاملی چارسوق صورت می؜‌پذیرد.

ارتباط با ما

آدرس
قم، میدان روح الله، معلم 10 ، فرعی 3

تلفن
025 311 54 110

تلفن همراه
0993 206 5159

فکس
025 311 55 675

ایمیل
noavari@dte.ir

نمایندگی‌ها

نمایندگی اصفهان
اصفهان، خیابان طیب، کوچه سرلت، ورودی سمت چپ مادی فدن، ساختمان امام حسین (ع)، خانه فناوری‌های فرهنگی اصفهان
03132208001
09905089624
نمایندگی مشهد
مشهد مقدس، فلکه صاحب‌الزمان (عج)، خانه فناوری‌های فرهنگی شهید هاشمی‌نژاد
05138418555
09009192920
نمایندگی شیراز
شیراز، خیابان قاآنی نو، جنب کوچه 14، مجتمع فرهنگی شهدای مسجدالنبی (ص)، خانه فناوری‌های فرهنگی فارس
07138218292
7163944961
logo
آفتاب موفقیت اینجا طلوع می‌کند
110 54 311 025 675 55 311 025
5159 206 0993 noavari@dte.ir
قم، میدان روح‌الله، معلم 10 ، فرعی 3
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به "خانه خلاق و نوآوری اشراق" می‌باشد.