هنر، زمینه ای گسترده برای کسب و کار

29 آبان 1401
test

مدیرعامل خانه خلاق و نوآوری اشراق مطرح کرد:

هنر، زمینه ای گسترده برای کسب و کار
29 آبان 1401

مدیرعامل خانه خلاق و نوآوری اشراق گفت: امروزه در هیچ بعدی از زندگی انسان، نمی توان بخش کوچکی پیدا کرد که ارتباطی با هنر نداشته باشد؛ معماری، ادبیات، فیلم و موسیقی از جمله ابعاد هنر در زندگی انسان است.

به گزارش روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری اشراق، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی، در ادامه سلسله وبینارهای حکمرانی خلاق و دانش بنیان به تشریح موضوع «هنر؛ خیال های نظام یافته» پرداخت و گفت: زیبایی برخاسته از ظرافت است؛ زیبایی نقش پوسته را دارد و نظم و انتظام هسته مرکزی می باشند.

وی ضمن بیان رابطه هنر و وجود انسان ادامه داد: هنر دارای زیبایی، ظرافت، ملایم طبع و نافذ است؛ البته باید دانست که هرچه با طبع انسان سازگار نباشد، هنر نیست.    

حجت الاسلام والمسلمین قطبی افزود: نفوذ یکی دیگر از آثار هنر بوده که وجود انسان را درگیر هنر می کند؛ در واقع هنر در وجود انسان نفوذ کرده و بلافاصله با حواس او ارتباط برقرار می نماید.

وی ارتباط هنر و زندگی را دارای ابعاد گسترده دانست و تصریح کرد: امروزه در هیچ بعدی از زندگی انسان، نمی توان بخش کوچکی پیدا کرد که ارتباطی با هنر نداشته باشد؛ معماری، ادبیات، فیلم و موسیقی از جمله ابعاد هنر در زندگی انسان است.

مدیرعامل خانه خلاق و نوآوری اشراق گفت: یکی از رایج ترین سبک های مصرف هنر برای قشر نوجوانان، مصرف تفننی است؛ زیبایی، رزم، کاربرد و آیین و مذهب از دیگر رژیم های مصرف هنر هستند.

وی توجه به یک سری از راهبردها جهت توسعه درست هنر در سطح جامعه را الزامی دانست و اظهار کرد: از جمله راهبردها جهت توسعه صحیح هنر در زندگی می توان به ارتباط تفننی اشخاص با یک رشته هنری، استفاده از هنر به عنوان روش مؤثر و نافذ برای انتقال معانی و مفاهیم، ایجاد تناسب و لطافت محیط و متن زندگی و تقویت هنرهای سنتی در مقایسه با هنرهای نوین اشاره داشت.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی با اشاره به ارتباط هنر و کسب و کار خاطرنشان کرد: زمینه کسب وکار هنر بسیار گسترده است؛ از جمله حوزه های خیال ورزی، ابداع، تولید، تکثیر، عرضه، فروش، کاربرد، رزم، مذهبی و تفننی میدان کسب و کار هنری هستند.

وی به بیان روش های مناسب برای انتقال ارزش ها در جامعه پرداخت و گفت: امروزه روش های خوبی از جمله قانون، خدمات، محصول، آیین، عادت واره، ساختارهای فرآیندی، اسطوره و هنر برای انتقال و ترویج ارزش ها در سطح جامعه موجود است.

پایان خبر/

مدرسه فناوری
فانوس
خانه خلاق
نوآوری
معاونت علمی
قطبی
محمدقطبی
قم
دفترتبلیغات اسلامی
خلاقیت
دیدگاه‌ها
logo
آفتاب موفقیت اینجا طلوع می‌کند
110 54 311 025 675 55 311 025
5159 206 0993 noavari@dte.ir
قم، میدان روح‌الله، معلم 10 ، فرعی 3
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به "خانه خلاق و نوآوری اشراق" می‌باشد.