سومین رویداد استارت آپ‌های شاهد و ایثارگر در قم برگزار شد

26 آبان 1401
test
سومین رویداد استارت آپ‌های شاهد و ایثارگر در قم برگزار شد
26 آبان 1401

سومین رویداد استارت آپ‌های شاهد و ایثارگر با هدف حمایت از طرح‌های نو و خلاقانه نخبگان شاهد و ایثارگر در استان قم و با مشارکت خانه خلاق و نوآوری اشراق در داوری این رویداد برگزار شد.

به گزارش خانه خلاق و نوآوری اشراق به نقل از «ایثار»، در این مراسم هشت طرح استارت‌آپی در چهار سطح فناوری با یکدیگر به رقابت پرداختند و ضمن تجلیل، نفرات اول هر سطح به مرحله کشوری راه یافتند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در این مراسم گفت: حمایت از استارت آپ‌ها حمایت از کارآفرینان جوانی است که دغدغه پیشرفت و توسعه نظام اسلامی را دارند و در راستای حفظ عزت و استقلال نظام اسلامی که ماحصل خون پاک شهدا است تلاش می‌کنند. حمایت از استارت آپ‌ها موجب توسعه اشتغال، گسترش فناوری، حمایت از تولید داخلی و کیفی‌سازی تولیدات است.

وی تأکید کرد: اهمیت این موضوع باعث شده تا بنیاد طی سه سال گذشته برنامه استارت آپ‌ها را مستمر برگزار کند. سال گذشته این برنامه به صورت منطقه‌ای برگزار و استان قم نیز بعنوان استان معین شش استان کشور تعیین شد. امسال این رویداد در 2 سطح استانی و ملی برنامه‌ریزی شده و اکنون شاهد سومین رویداد استارت آپ‌های شاهد و ایثارگر قم هستیم.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در این مراسم گفت: این رویداد امسال با فراخوانی در فصل تابستان آغاز شد و ثبت‌نام اولیه در سامانه گنج شاهد با حضور 22 نفر انجام شد که در مرحله ارزیابی اولیه 16 نفر با 19 طرح طی جلسه‌ای توسط داوران با مشارکت علمی پارک علم و فناوری استان قم و با حضور یک داور از خانه خلاق و نوآوری اشراق مورد ارزیابی قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام ناظمی افزود: هشت طرح به مرحله رویداد استانی راه یافتند که امروز شاهد رقابت این هشت طرح در چهار سطح بودیم و نفرات اول چهار سطح فناوری ضمن تجلیل استانی در رقابت‌های کشوری شرکت می‌کنند.

وی عنوان کرد: برنامه حمایت از استارت آپ‌ها معطوف به برگزاری این رویداد نیست بلکه برگزاری برنامه‌های آموزشی، انعقاد قرارداد با خانه خلاق و نوآوری اشراق در راستای ارایه خدمت به صاحبان طرح‌ها و ایده‌های نو و خلاق ایثارگران از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

در این رویداد داوران به ارزیابی هشت طرح ارایه شده پرداختند و در نهایت طرح اپلیکیشن مسجد، پوشاک ابریشم بصورت بافت فرش، نانو پلی آنیلین و ایده بکارگیری بلاکچین در صحت سنجی اصیل بودن فرش به ترتیب در سطوح چهار تا یک فناوری رتبه اول را کسب کردند.

در این مراسم با اهدای لوح و هدیه از نفرات اول و با اهدای لوح از نفرات دوم تجلیل صورت گرفت.

پایان خبر/

دیدگاه‌ها
logo
آفتاب موفقیت اینجا طلوع می‌کند
110 54 311 025 675 55 311 025
5159 206 0993 noavari@dte.ir
قم، میدان روح‌الله، معلم 10 ، فرعی 3
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به "خانه خلاق و نوآوری اشراق" می‌باشد.