مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق
طراحی، توسعه و کاربست فناوری های فرهنگی

نشست هم اندیشی «آموزش فرایند منتورینگ تیم های مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی در نشست هم اندیشی «آموزش فرایند منتورینگ تیم های مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق» که با حضور منتورهای این مرکز برگزار شد، ابراز داشت: دهلیز خلاقیت یک دوره یک تا سه ماهه است که فردی با ایده ای وارد می شود و با بوم کسب و کار تأیید شده خارج و به هسته فناور تبدیل می شود.

وی به بیان مراحل پایش و رشد در دهلیز خلاقیت پرداخت و ادامه داد: اولین مرحله، آموزش است که برخی اجباری و بعضی دیگر اختیاری است؛ مرحله بعدی، جشن بسم الله است که در این مرحله، منتور به تیم ایده معرفی و فعالیت ها شروع می شود.

مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق ادامه داد: سومین مرحله، خدمات منتورینگ است که در این مرحله، مرکز توقع دارد که تیم ایده و منتور با مرکز همکاری داشته و فرم تکلیف هفتگی و فرم ارزیابی (منتور و تیم) تکمیل و در اختیار مرکز قرار بگیرد و چهار نسخه ارتقا یافته بوم کسب و کار خود را در چند مرحله به این مرکز ارائه می دهند.

وی گفت: یکی از خدمات مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، خدمات مشاوره ای است که با ارجاع منتور یا به درخواست خود تیم و تأیید منتور انجام خواهد شد.

خدمات مشاوره ای در شش محور خلق ارزش، نوآوری و ارزش پیشنهادی در حوزه فرهنگ، تجاری سازی و جریان درآمد، مشتریان، فناوری های نوین و فضای مجازی، تیم سازی و جذب، توسعه فردی و استعدادیابی به آنها ارائه می دهد.

وی یادآور شد: یکی دیگر از مراحل، سلسله جلسات سه جانبه تیم های مستقر مرکز است که در راستای ارتقای تیم ایده برگزار می شود؛ مرحله بعدی، کارگروه تکمیل بوم است؛ در این کارگروه که با حضور سه منتور و سه مشاور برگزار می شود، بوم کسب و کاری تدوین شده توسط منتور و تیم، بررسی و تکمیل خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی اظهار داشت: مرحله بعدی، جلسه داوری بوم کسب و کار خواهد بود که اگر هر تیم از ۱۰۰ امتیاز، حداقل ۷۶ امتیاز را کسب کند، گواهی هسته فناور را دریافت می کند و اگر فردی این گواهی را دریافت کرد، در صورت وجود فضای خالی در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، دفتر کار در اختیارش قرار می گیرد و از خدمات دفتر کار بهره مند می شود و در صورت عدم فضای خالی، از دیگر حمایت‌های مرکز استفاده خواهد نمود.

در این نشست، آقایان مهدی چپریان، اباذر جعفری، وحیدرضا ملکی، محمدجواد محمدصادق، کاظم رحیمی، محمد پهلوانی، محمدتقی استیری و جواد دلاوری به عنوان منتورهای تیم ایده های میعاد، معنویت و رسانه، ایران جوان، اسماع الاصم، شهید ابراهیمی، رهنمایان سعادت، شهید علمدار، شکوفه های آسمانی، استدیو کوهستان، نامیرا، ضیاء الصالحین و اوجمان، گزارش کاملی از تیم ایده های مربوطه خود ارائه کردند و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

آدرس کوتاه این خبر: https://noavari.dte.ir/lGpbF

ارسال یک پاسخ

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما ثبت ایده فانوس