مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق
طراحی، توسعه و کاربست فناوری های فرهنگی

وبینار «کارآفرینی و تجاری‌سازی» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، نوید ادریس «رئیس اتاق جوانان بازرگانی jci کشور» در وبینار «کارآفرینی و تجاری‌سازی» که به همت مدرسه فناوری فانوس وابسته به مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق برگزار شد، ابراز کرد: استارتاپ یکی از اجزاء کارآفرینی است و انعطاف پذیر و چابک می باشد و در صورتی که اینگونه نباشد، منجر به شکست می شود.

وی با بیان این که کسب و کار در شرایط تحریم، نیازمند یک خط استراتژی مدل چابک است، افزود: یک کارآفرین باید یک مدلی را طراحی کند که به سرعت امکان چرخش داشته باشد تا شکست نخورد.

وی یادآور شد: تمایز دانش بنیان و استارتاپ ها در سطح گسترش پذیری است؛ دانش بنیان در بهترین حالت خطی رشد می کنند و استارتاپ ها سهمی می باشد و خیلی سریع تر است.

رئیس اتاق جوانان بازرگانی jci کشور با اشاره به اجزای کارآفرینی اظهار کرد: اگر فضای کسب و کار را به یک موجود زنده تشبیه کنیم، باید رشد متناسبی داشته باشند. در کارآفرینی باید اجزا را شناخت و مطالعه کرد که از جمله آنها می توان به نهادهایی که ماهیت حاکمیت دارند(سه قوه، شهرداری ها و…)، تشکل ها (اتاق بازرگانی)، مردم و… .

وی افزود: بهترین جای کار اشتراکی، مساجد و کانون های فرهنگی است که این امکان می تواند به جوان ها کمک کند.

علاقه مندان می توانند با دانلود اپلیکیشن مدرسه فناوری فانوس از طریق لینک  https://noavari.dte.ir/fanoos/  و نصب این اپلیکیشن، به “متن کامل وبینار مذکور” دسترسی پیدا کنند.

لازم به ذکر است، وبینارهای مدرسه فناوری فانوس برای ارتقاء یادگیری و توسعه توان تیم های نوپا در اکوسیستم فناوری های فرهنگی به صورت هفتگی در یک موضوع خاص و مورد نیاز اکوسیستم برگزار می گردد.

 

آدرس کوتاه این خبر: https://noavari.dte.ir/nMwsv

ارسال یک پاسخ

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما ثبت ایده فانوس