مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق
طراحی، توسعه و کاربست فناوری های فرهنگی

وبینار «تیم سازی و جذب همکار ویژه استارتاپ های فرهنگی» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، حجت الاسلام امین حقیقت نژاد «فرمانده قرارگاه فرهنگی میثم تمار» در وبینار «تیم سازی و جذب همکار ویژه استارتاپ های فرهنگی» که به همت مدرسه فناوری فانوس وابسته به مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق برگزار شد، در ابتدا به بیان تعاریف کار جمعی، تیمی، تشکیلاتی و گروهی و تفاوت میان آنها پرداخت.

وی، موفقیت کار تیمی و تشکیلاتی را در گرو عمل به آیه ۳۲ سوره زخرف دانست و افزود: ریشه کار تیمی و تشکیلاتی در چیست و چه زمان موفق می شوند؟ اگر به این آیه دقت کنیم، عمل می شود.

وی یادآور شد: هر انسانی که می خواهد یک تشکیلاتی را راه بیندازد و یک تیم قوی داشته باشد، باید به این سؤال پاسخ دهد که تشکیلات من چه نیازی از مخاطبم را باید پاسخ دهد؟ برای جذب در تشکیلات یک سری موانع داریم که باید برطرف شود و این موانع بر اساس نیازها تحمیل شده است؛ پس عامل حرکت انسان ها، نیاز است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی میثم تمار، آرمان را اولین مانع در راه اندازی یک تشکیلات دانست و اظهار داشت: ترسیم مطلوبیت، دور از دسترس فرامادی است که ارزش هزینه کردن دارد. ترسیم مطلوبیت یعنی آن اتفاق برای فرد مطلوب و خوشایند باشد.

وی به تبیین تفاوت آرمان و مأموریت پرداخت و تصریح کرد: آرمان با مأموریت فرق دارد و به مأموریت جهت می دهد.

حجت الاسلام حقیقت نژاد با بیان این که انسان ها بر اساس آرمان ها وارد تشکیلات می شوند، افزود: جذب زیرساختی، جذبی است که بر اساس آرمان باشد؛ پس باید آرمان خیلی جذاب باشد. لذا برای تشکیل یک تشکیلات، آرمانش را درست کنیم.

وی یادآور شد: آرمان چند ویژگی را داراست: ترسیم داشته باشد، مطلوب باشد، در دسترس باشد و فرامادی باشد.

وی، معنویت را از مهمترین راه ها در کار تشکیلاتی عنوان کرد و تصریح کرد: در برابر کسانی که آرمان را قبول دارند ولی می گویند دست نیافتنی است، باید مراقب باشید که شما را نا امید نکنند و برای این مدل انسان ها هدف کوتاه و کوچک را ترسیم کنیم.

علاقه مندان می توانند با دانلود اپلیکیشن مدرسه فناوری فانوس از طریق لینک  https://noavari.dte.ir/fanoos/ و نصب این اپلیکیشن، به “متن کامل وبینار مذکور” دسترسی پیدا کنند.

لازم به ذکر است، وبینارهای مدرسه فناوری فانوس برای ارتقاء یادگیری و توسعه توان تیم های نوپا در اکوسیستم فناوری های فرهنگی به صورت هفتگی در یک موضوع خاص و مورد نیاز اکوسیستم برگزار می گردد.

آدرس کوتاه این خبر: https://noavari.dte.ir/fW3gY

ارسال یک پاسخ

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما ثبت ایده فانوس