مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق
طراحی، توسعه و کاربست فناوری های فرهنگی

نحوه شبکه‌ سازی حرفه ‌ای در استارتاپ ‌های فرهنگی

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، دکتر مصطفی ملایی «عضو شورای اسلامی شهر مقدس قم» در وبینار آموزشی «شبکه‌ سازی حرفه ‌ای ویژه مدیران استارتاپ ‌های فرهنگی» که به همت مدرسه فناوری فانوس وابسته به مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق برگزار شد، ابراز داشت: در تحقیقی که در سازمان ملل در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ انجام گرفت، از ۵۰۰ مدیرعامل پرسیدند که پنج مهارت برتر نرم که یک مدیر نیاز دارد، چیست؟ که پاسخ ها عبارت از مهارت خلاقیت، مهارت نفوذ و اغنای مخاطب، مهارت ارتباطی و شبکه سازی، مدیریت تعارض و مدیریت زمان بودند.

وی، هدفگذاری را اولین رکن در شبکه سازی دانست و یادآور شد: شبکه سازی هنر به کارگیری است؛ هدف از شبکه سازی تأثیرگذاری اجتماعی می باشد.

وی افزود: شبکه سازی ۱۵رکن دارد که عبارتند از: تحقیقات، ساختاربندی و سازماندهی، عضوگیری، توانمندسازی، تأمین منابع، محتواسازی، ارائه خدمات، ابزار ارتباطی، برقراری ارتباط، مشارکت گیری، مباحث رفتاری، شباهت ها، تبلیغات، سنجش و ارزیابی، تثبیت و توسعه اقدامات.

ملایی با اشاره به الزامات کارهای شبکه ای تصریح کرد: مدیریت متمرکز، وحدت و انسجام، نظم، روحیه کار جهادی و گذشت، توکل به خدا، داشتن هدف، برنامه ریزی، ضابطه و قانون داشتن، بهره گیری از جوانان، مردمی بودن، انعطاف پذیری، بروزرسانی، الزامات کارهای شبکه ای به شمار می رود.

وی در پایان اظهار داشت: آفات کارهای شبکه ای مشتمل بر تحجر و خشک بودن، فرسوده گی، انشقاق و تفرقه یا اختلاف سلیقه یا اصطکاک، موازی کاری، گم کردن هدف، راحت طلبی و ندیدن واقعیت ها است.

علاقه مندان می توانند با دانلود اپلیکیشن مدرسه فناوری فانوس از طریق لینک  https://noavari.dte.ir/fanoos/  و نصب این اپلیکیشن، به “متن کامل وبینار مذکور” دسترسی پیدا کنند.

لازم به ذکر است، وبینارهای مدرسه فناوری فانوس برای ارتقاء یادگیری و توسعه توان تیم های نوپا در اکوسیستم فناوری های فرهنگی به صورت هفتگی در یک موضوع خاص و مورد نیاز اکوسیستم برگزار می گردد.

آدرس کوتاه این خبر: https://noavari.dte.ir/fqxhO

ارسال یک پاسخ

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما ثبت ایده فانوس