مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق
طراحی، توسعه و کاربست فناوری های فرهنگی

تکنیک های ارائه موثر ایده بررسی شد

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، سیدمحمدهادی نواب «بنیان گذار شتاب دهنده صدران» در وبینار «تکنیک های ارائه موثر ایده» که به همت مدرسه فناوری فانوس وابسته به مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق برگزار شد، اظهار داشت: داده علوم اسلامی وجود دارد اما این داده ها برای مخاطب سنگین است؛ لذا باید این متن را با متن، تصویر، ویدئو، گرافیک، گیم و گیم برد ترجمه می کنیم.

وی گفت: به جرأت می توان گفت که ۳۰% ایده را محتوا تشکیل می دهد و ۷۰% آن ارائه است. به ازای هر ۳ روز که برای تأمین محتوا وقت می گذارید، باید ۱ روز برای ارائه وقت صرف کنید.

بنیان گذار شتاب دهنده صدران افزود: انواع مدل های ارائه عبارتند از: ارائه به سرمایه گذار، ارائه به مشتری، ارائه برای جذب همکار و ارائه به هم تیمی.

وی به علت عدم موفقیت استارتاپ های حوزه علوم انسانی پرداخت و تصریح کرد: غالب استارتاپ های علوم انسانی و فرهنگ که موفق نیستند، به این علت است که نیازی را برطرف نمی کنند؛ اگر محصول ما عالی باشد ولی وقتی نیازی را برطرف نمی کند، شکست می خورد.

وی با بیان این که برای معرفی استارتاپ ۴ شاخصه نوآورانه، درآمدزا، رشد سریع و قابل گسترش مهم است، اظهار داشت: ۹۰ درصد از رشد سریع و قابل گسترش استارتاپ خوب، در حال حاضر نیست، بلکه در آینده رخ می دهد؛ باید آینده فروش خوبی داشته باشید و تصویر خوبی از آینده برای سرمایه گذاران، همکاران و مشتریان داشته باشید.

علاقه مندان می توانند با دانلود اپلیکیشن مدرسه فناوری فانوس از طریق لینک  https://noavari.dte.ir/fanoos/  و نصب این اپلیکیشن، به “متن کامل وبینار مذکور” دسترسی پیدا کنند.

لازم به ذکر است، وبینارهای مدرسه فناوری فانوس برای ارتقاء یادگیری و توسعه توان تیم های نوپا در اکوسیستم فناوری های فرهنگی به صورت هفتگی در یک موضوع خاص و مورد نیاز اکوسیستم برگزار می گردد.

آدرس کوتاه این خبر: https://noavari.dte.ir/zhY61

ارسال یک پاسخ

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما ثبت ایده فانوس