مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق
طراحی، توسعه و کاربست فناوری های فرهنگی

بازدید مدیرعامل مرکز ملی اشراق از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، منظور الاجداد «کارشناس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری» در بازدید حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی «مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق» و هیئت همراه از این صندوق ابراز کرد: این صندوق در حال حاضر در نقاط مختلف تهران شعبه هایی را دارد و دو شعبه هم در کشورهای عمان و ترکیه دارد که برخی از این شعبه ها با همکاری ستاد یا همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علاوه بر اینکه فضای کار داده می شود، شبکه سازی هم صورت می گیرد. ما در بین تیم ها هم افزایی ایجاد کرده و تیم ها را به هم متصل می کنیم تا بتواند پروژه های مشترکی داشته باشند.

وی افزود: همچنین، در اواخر دوره ریاست حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در قوه قضائیه، دوستان قرار بود یک مرکز نوآوری در داخل قوه ایجاد کنند که زیر نظر مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه فعالیت می کند؛ از سال ۱۳۹۹ این ساختمان تحت عنوان «پردیس نوآوری حقوقی و قضایی» و تیم هایی که در یک حوزه خاص نوآوری دارند، جذب می شوند و فضای کار می دهیم و خدمات و امکاناتی از جمله اینترنت و امور خدماتی در اختیارشان قرار می گیرد.

وی یادآور شد: رویدادهایی را به صورت ماهانه در این پردیس برگزار می کنیم؛ به عنوان مثال، ارائه نیازهای فناورانه سازمان پزشکی قانونی در این مکان برگزار شد و ۲۵ شرکت اعلام آمادگی کردند که در نهایت ۳ قرارداد در موضوع «بازسازی دیجیتال صحنه جرم» منعقد گردید که در حال همکاری با سازمان پزشکی قانونی و با سازمان صمت در موضوع «نقشه برداری املاک» همکاری مشترک دارند.

کارشناس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اظهار داشت: در مورد جذب تیم ها، یک کارگروه ارزیابی داریم، که نماینده های قوه قضاییه و صندوق نوآوری و شکوفایی در این کارگروه حضور دارند.

وی در خصوص جذب تیم ها گفت: اگر تیمی خواستار جذب باشد، یک پروپزال را تهیه و در سایت بارگذاری می کند و هر دوشنبه در کارگروهی مطرح می شود که جلسات کارگروه به صورت مجازی برگزار می گردد؛ در این کارگروه، پروپزال ها بررسی می شود و برخی از پروپزال ها نیاز به حضور مسئول گروه است که توضیحات بیشتری را ارائه کند که درخواست جلسه هفته بعد، مطرح و در صورت تأیید، جذب می شود.

منظور الاجداد با اشاره به محاسبه هزینه های دریافتی از تیم ها تصریح کرد: تقریباً یک سوم ساختمان های اطراف اجاره گرفته می شود و تیم هایی که ایده خاصی دارند و بتواند در سند تحول قوه قضاییه کمک کنند، یک تخفیف هم می گیرند.

وی به خدمات منتوری و مشاوره پرداخت و افزود: ما سعی در برون سپاری فعالیت ها داریم؛ برخی از رویدادها و امورات را شرکت دات فلامینگو که در این ساختمان مستقر هستند، انجام می دهند و کارهای منتوری را با این شرکت بسته ایم و در قبال این خدمات، تخفیفاتی در اجاره به آنها تعلق می گیرد.

کارشناس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در خصوص مهلت مشخص شده در خصوص تبدیل تیم ها به شرکت خلاق تبیین کرد: در ابتدا یک قرارداد سه ماهه تنظیم می شود و در طول سه ماه گزارش فعالیت دریافت می گردد و کارگروه تشخیص می دهد، ولی تاکنون چنین نبوده است.

وی درباره ارائه خدمات ارتباط تیم ها با سرمایه گذار یا جذب سرمایه گذار و فن بازار ابراز کرد: چون تازه تأسیس هستیم، در این زمینه اقداماتی صورت نگرفته، اما برخی از تیم ها از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بهره مند می شوند.

وی یادآور شد: در حال حاضر تقریبا ۱۰ تیم هستند که دو تیم خیلی بزرگ است و دو تیم بزرگ دیگر هم در حال پیوستن هستند. و تاکنون یک تیم بزرگ شده است و یک ساختمان مستقل گرفتند. شایان ذکر است در خارج از کشور تیم ها به صورت تستی هستند و در عمان یکسال و ترکیه ۷ ماه است.

آدرس کوتاه این خبر: https://noavari.dte.ir/GVdJ4

ارسال یک پاسخ

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما ثبت ایده فانوس